Świąteczne życzenia

Wolne miejsca w PM 163

Uprzejmie informujemy, że liczba wolnych miejsc w naszym przedszkolu wynosi 85.

Zapraszamy na Dni Otwarte naszego Przedszkola!

Dnia 26.03.2024 (wtorek) o godzinie 17:00 odbędą się w naszym przedszkolu Dni Otwarte dla nowych, wcześniej nie uczęszczających do nas dzieci i ich rodziców. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Tego dnia będzie można obejrzeć sale przedszkolne, porozmawiać z Dyrekcją i nauczycielami. Na dzieci czekają zabawy w salach przedszkolnych i na sali gimnastycznej. Chętne dzieci i rodzice - nasza zabawa odbędzie się w godzinach 17:00-18:00. Prosimy - przyjdźcie punktualnie, by niczego nie przegapić. Weźcie buciki na zmianę dla dzieci. Wszyscy mali uczestnicy otrzymają drobne upominki.

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Rekrutacja do przedszkola ma formę naboru elektronicznego. Rodzic będzie mógł zalogować się do systemu elektronicznego naboru w dniu otwarcia systemu , tj. 02.04.2024 od godz. 8.00 - https://nabor.pcss.pl/lodz. do 17.04.2024 do godz. 15.00. Składane dokumenty mają mieć postać elektroniczną, jednak formę papierową trzeba będzie dostarczyć do przedszkola w późniejszym terminie (po wywieszeniu listy dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2024/25 tj od 27 maja 2024  do 07 czerwca 2024). W poniższych linkach znajduje się uchwała i zarządzenie dotyczące harmonogramu rekrutacji.

UCHWALA_REKRUTACJA

ZARZADZENIE_REKRUTACJA

Dzień Misia w PM 163

Oto, jak świętowaliśmy Dzień Misia w naszym przedszkolu:

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zostało przygotowane przez dzieci i panie czwartych grup. Aktorzy zaprezentowali się wspaniale, z należytym szacunkiem, powagą. Atmosfera była podniosła, dzieci bardzo dobrze przygotowane. Pieśni i piosenki, znane i nieznane, chwytały za serce i młodszych, i starszych. Przybyło bardzo dużo gości (rodziców, dziadków, rodzeństw), z czego bardzo się cieszymy.

Podziękowania

Dyrekcja przedszkola wraz z pracownikami składa serdecznie podziękowania Radzie Rodziców za pamięć, życzenia i podarowanie dwóch przepysznych tortów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zmiana numeru telefonu do przedszkola

Szanowni Państwo,

Z uwagi na drobne problemy techniczne mamy tymczasową zmianę numeru telefonu do przedszkola. Aktualny numer to 506 184 651. Przepraszamy za utrudnienia.

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

1 czerwca świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Zaraz po śniadaniu wszystkie grupy udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekało mnóstwo atrakcji. Były dwa wozy strażackie, w których dzieci mogły przebywać, oprócz tego mogły przebrać się w stroje strażaków, testować węże wodne, siadać na fotelu kierowcy i trąbić, a nawet chętne dzieci były noszone w specjalnych noszach transportowych. Panowie strażacy z anielską cierpliwością przez kilka godzin wsadzali i wysadzali z wozu dzieci, nosili w noszach, przebierali w kombinezony. Wszystkim dzieciom były wykonywane tatuaże brokatowe. Były dwa dmuchańce, na których dzieci mogły wariować. Był przepyszny popcorn, który przygotowywała dla dzieci mama naszego wychowanka, pani Liliana Małgorzaciak. Były nawet lody! W chwilach wolnych od zabaw dzieci mogły odpocząć na kocykach lub aktywnie spędzić czas, np. bawiąc się z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Podczas całego wydarzenia w tle towarzyszyła nam z głośników dziecięca muzyka, wprawiająca w pozytywny nastrój, jeszcze bardziej sprzyjający figlom i wspaniałej zabawie. Dyrekcja i pracownicy przedszkola bardzo dziękują Radzie Rodziców za ufundowanie dzieciom tak wspaniałego dnia. Szczególne podziękowania kierujemy do taty naszej wychowanki, pana Dawida Juszczyszyna, który zorganizował większość atrakcji. My, kadra pedagogiczna i niepedagogiczna, obserwowaliśmy przez cały dzień uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków, a ich radość i entuzjazm udzielały się także nam. W imieniu dzieci - dziękujemy!

Piknik rodzinny

Z okazji Dnia Mamy i Taty w naszym przedszkolu dnia 26 maja 2023 odbył się piknik rodzinny. Zaproszone zostały nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami. Wydarzenie miało miejsce w ogrodzie przedszkolnym. Rodzice z dziećmi przygotowali zdrowe przekąski, które pięknie prezentowały się na kolorowych stołach. Świetną zabawę zapewniła nam pani Urszula Pakuła, która zapraszała uczestników do wspólnych tańców przy muzyce. Na koniec dzieci ze wszystkich grup wręczyły rodzicom upominki z okazji ich święta. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i będą miło wspominać ten radosny dzień.

Dni Otwarte Przedszkola 30.03.2023.

Drodzy rodzice,

Dnia 30.03.2023. (czwartek) o godzinie 17:00 odbędą się w naszym przedszkolu Dni Otwarte dla nowych, wcześniej nie uczęszczających do nas dzieci i ich rodziców. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Tego dnia będzie można obejrzeć sale przedszkolne, porozmawiać z Dyrekcją i nauczycielami. Na dzieci czekają zabawy w salach przedszkolnych i na sali gimnastycznej (m.in. malowanie buzi, zabawy z chustą i inne atrakcje). Chętne dzieci i rodzice - nasza zabawa odbędzie się w godzinach 17:00-18:00. Prosimy - przyjdźcie punktualnie, by niczego nie przegapić. Weźcie buciki na zmianę dla dzieci. Wszyscy mali uczestnicy otrzymają drobne upominki.

Wytyczne GIS dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 14.03.2022 Główny Inspektorat Sanitarny wydał wytyczne przeciwepidemiczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole po...